Εύκολο απόγευμα είχε ο Απέσσας στον Φενεό απέναντι στον Παμφενεατικό για τον εξ αναβολής αγώνα της 17ης αγωνιστικής για την Β' Κατηγορία,καθώς έφτασε στην επικράτηση με το ευρύ 0-5.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν από την αρχή κυρίαρχοι στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές με τους Φαρμάκη(15') και Σταύρου λίγα λεπτά αργότερα.
Στο δεύτερο μέρος και πάλι η ομάδα του Απέσσα ήταν το ''αφεντικό'',καθώς κυκλοφόρησε την μπάλα πολύ καλά και στο () ο Χουσαλάρι έκανε το 0-3 ενώ ο ίδιος παίκτης έγραψε και το 0-4. Η συνέχεια ήταν μόνο Απέσσας καθώς ο Πανφενεατικός δεν υπήρχε μέσα στο γήπεδο.Έτσι λίγο πριν την λήξη του παιχνιδιού,ο Αργυρίου έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο τελικό 0-5.