Χωρίς να δείξει καλό πρόσωπο η ομάδα της περιφέρειάς μας κατάφερε να πάρει την μεγάλη πρόκριση για το Final Four της Καταιρίνης.
Οι μικροί του κ.Καρυώτη εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων και δεν μπόρεσαν να αντιμετωπίσουν τις καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν στα Χανιά,με το θερμόμετρο να αγγίζει τους 29 βαθμούς.Παρόλο που βρέθηκαν στο ημίχρονο να χάνουν με 2-0,στην επανάληψη κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι και να βγουν στην αντεπίθεση.Χάθηκαν κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τον Γογονά στο 72' καθώς και ένα πλασέ του Μαρούδα που πέρασε λίγο άουτ.Στο 89' ο Χαρίτος λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα  με πολύ ωραίο σουτ αλλά με εξαιρετική επέμβαση ο (          ) κράτησε το μηδέν.Και επειδή όταν χάνεις τόσες ευκαιρίες έρχεται και η τιμωρία,στις καθυστερήσεις του αγώνα ήρθε και το 4-0 για να πάει το παιχνίδι στην παράταση.Εκεί τα πράγματα γύρισαν ''τούμπα'' και οι μικροί κατάφεραν να κάνουν ένα σερί καλών ευκαιριών,και ο Καπερώνης στο 95' έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του.Ακολούθησαν πολύ καλές ευκαιρίες από τους Χαρίτο και Καπερώνη,με τον τελευταίο μάλιστα να στέλνει στο 117' την μπάλα στο δοκάρι.Έστω και δύσκολα η ομάδα του κ.Καρυώτη πήρε την μεγάλη πρόκριση και δίνει ραντεβού στο Final four ου θα διεξαχθεί στην Λεπτοκαρία Κατερίνης 16-20 Απριλίου.

Παραλειπόμενα:Μεγάλη ταλαιπωρία είχε η αποστολή στον γυρισμό καθώς παρουσιάστηκε βλάβη στον κινητήρα λόγω πουλιών που είχαν μπει.Έτσι η ομάδα χρειάστηκε να περιμένει αρκετές ώρες για να καταφέρει να  επιβιβαστεί  στο αεροπλάνο,με το ταξίδι να φτάνει τις πέντε ώρες.

Καρυώτης:''Δεν ήμασταν καλοί κυρίως στο πρώτο 45άλεπτο.Στο δεύτερο ήμασταν καλύτεροι ισορροπήσαμε το παιχνίδι αλλά στις καθυστερήσεις δεχτήκαμε ένα γκολ και δώσαμε την ευκαιρία στον αντίπαλο να πάει το παιχνίδι στην παράταση.Εκεί ήμασταν καλύτεροι,πιέσαμε και πήραμε δίκαια την νίκη.Συμπερασματικά μπορούμε  να πούμε ότι από τους δύο ημιτελικούς ήμασταν καλύτεροι από τους αντιπάλους μας και δίκαια φτάσαμε στο Final four.Ελπίζω ότι το Final four θα έχει καλά και δυνατά παιχνίδια και ο καλύτερος ή ο πιο τυχερός θα νικήσει''