ΝΕΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΑΛΜΥΡΗ 2-0

Τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα πέτυχαν τα Νέα Αστέρια Λουτρακίου, αυτή τη φορά με 2-0 κόντρα στην Αλμυρή και πλέον απολαμβάνουν τη μοναξιά της κορυφής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και πήραν προβάδισμα στο σκορ με τέρμα που σημείωσε ο Γκαρμίρης στο 31’, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ τους.

Στην επανάληψη δεν άλλαξαν και πολλά, αλλά όσο περνούσε η ώρα, οι φιλοξενούμενοι πίεζαν για την ισοφάριση και χαρακτηριστικό είναι ότι στα τελευταία λεπτά, έχασαν ευκαιρίες με τους Λέντζιο και Γεωργακόπουλο να φέρουν το ματς στα ίσια.
Τελικά ήρθε το 2-0 στις καθυστερήσεις του ματς με τον Καλογέρη, μέσα σε αποθέωση από πλευράς γηπεδούχων.

ΝΕΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Καλογέρης Στ., Σακέλλης, Ραβελας, Σκουάρτσα, Δρίτσας. Αγαπητός, Καλογέρης Ι., Χρυσούλας, Γκαρμίρης, Κέντρο
Έπαιξε και ο Μποϊκος

ΑΛΜΥΡΗ: Φίλης, Δήμας, Συρίγος, Βατουσιάδης, Παππάς, Σούκουλης, Μπερεκασβίλι, Γεωργακόπουλος, Γκιόκας, Λέντζιος, Ρούσσης
Έπαιξαν και οι: Γιάχος, Μαργαρίτης