Παννεμεατικός-Αστέρας Δερβενίου 1-3

Ρεπορτάζ:Δημήτρης Μανωλάκης
Νίκη την οποία αφιέρωσαν στον επί σειρά πρόεδρο του συλλόγου,Κώστα Βυζά,ο οποίος έφυγε από την ζωή την περασμένη εβδομάδα,πέτυχαν οι παίκτες του Αστέρα Δερβενίου,περνώντας με το 1-3 από την Νεμέα,επί του τοπικού Παννεμεατικού.Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και πήραν μια δίκαιη νίκη.Ο Σταύρος Μπινιάρης,έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που είχαν λίγα λεπτά,ενώ να σημειωθεί,ότι από τους 14 που έπαιξαν,οι 9 ήταν  από την ευρύτερη περιοχή της Νεμέας και νεαροί στην ηλικία.Ο Αστέρας,είχε πολύ καλή στιγμή με τον Στεφανάκο,ο οποίος πλάσαρε άουτ (3').Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να πετύχουν το 1-0 στο 6',με κεφαλιά του Μπασιώτη,μετά από σέντρα του Μαρτίνου.Το Δερβένι,είχε την κατοχή και έφτασε στην ισοφάριση με τον Βυζά στο  (24'),μετά από λάθος του Φρούσιου και απείλησαν με τον Δημόπουλο(37'), ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Κεμαλάι.Η τελευταία καλή φάση για το α'μέρος,ανήκε στην Νεμέα,όταν ο Κωστούρος δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα (42'),μετά από σέντρα του Μπασιώτη.Στην επανάληψη ,δεν άλλαξαν και πολλά,καθώς ο Αστέρας συνέχισε να έχει τον έλεγχο.Την πρώτη καλή στιγμή την είχαν όμως οι γηπεδούχοι,με τον Μπασιώτη να ''σημαδεύει'' το οριζόντιο δοκάρι του Κολιμάδη.Το 1-2 ήρθε στο 56' με κεφαλιά από κοντά και πάλι του νεαρού Βύζα.Στη συνέχεια, ο Παννεμεατικός,είχε κάποιες καλές στιγμές με τους Μαρτίνο και Μπασιώτη,χωρίς όμως να καταφέρει να φέρει το ματς στα ίσια.Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε  στις καθυστερήσεις ο Δημόπουλος,μετά από λάθος του Παλυβού και όλοι οι ποδοσφαιριστές του Δερβενίου,αφιέρωσαν το γκολ,αλλά και τη νίκη,όπως είπαμε στον Κώστα Βυζά, ο οποίος τα τελευταία χρόνια,είχε προσφέρει πάρα πολλά στον σύλλογο.