Ελλάς Βέλου-Πανσολυγειακός 0-1

Ρεπορτάζ:Αντώνης Σουκαράς
Σε ένα πολύ ήρεμο παιχνίδι χωρίς ιδιαίτερες φάσεις,ο Πανσολυγειακός πήρε μια σπουδαία νίκη απέναντι στην αδιάφορη Ελλάς Βέλου με 0-1 στο γήπεδο Εξαμιλίω,έφτασε τους 34 βαθμούς και ανεξάρτητα με το τι θα γίνει την τελευταία αγωνιστική,εξασφάλισε την 12η θέση στο πωτάθλημα και πλέον θέλει ή την παραμονή του Ατρόμητου Χιλιομοδίου στην Δ'Εθνική ή την άνοδο του πρωταθλητή Κορινθίας,για να βρίσκεται και τη νέα σεζόν στην Α'Κατηγορία.Στο 23' ο Ρούπας δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή αλλά δεν αιφνιδίασε τον Μπάνο και στο 30',το Σοφικό απέιλησε τους γηπεδούχους,με τον Τζίνι να μπαίνει στην περιοχή και το συρτό του σουτ να ''γλύφει'' το δοκάρι.Πένετε λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση από τους παίκτες του Χρήστου Βελέτζα,με τον Κοσκολέτο,που έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Μπάνου,με ωραία εκτέλεση φάουλ.Στην επανάληψη το παιχνίδι κύλησε με τους ίδιους περίπου ρυθμούς με τους φιλοξενούμενους,να απειλούν περισσότερο στις αντεπιθέσεις.Στο 51' ο Γκεζερλής έκανε ένα σουτ έξω από την περιοχή που πέρασε λίγο έξω ενώ στο 59' ο Μπάρτζης λίγο έλειψε να κάνει την ζημιά στην ομάδα του Βέλου καθώς μετά από σέντρα του Τζάνι,η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ.Στο 71ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κοσκολέτος,έφυγε τετ α τετ με τον Μπάνο,αλλά δεν αιφνιδιάστηκε ο τελευταίος από την λόμπα του έμπειρου επιθετικού της Ελλάς.Δύο λεπτά αργότερα και πάλι ο Μπάνος,είπε όχι σε τετ α τετ αυτή τη φορά,του Αράπι.Στο 77' ο Κοσκολέτος δοκίμασε ένα όμορφο σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ ενώ ό ίδιος παίκτης στο 79' δεν κατάφερε να σκοράρει από το ύψος του πέναλντι.Επειδή όμως όταν χάνεις τις ευκαιρίες δέχεσαι και το γκολ,έτσι και ο Πανσολυγειακός στο 80' έκανε το 0-1 με κεφαλιά του Γκεζερλή μετά από εκτέλεση φάουλ του Κούτρα Ι.Κ.